Domowa papryka w keczupie
Domowa papryka w keczupie to pyszna propozycja na przetwory z papryki na zimę.
Przepis stanowi świetny dodatek do dań z grilla, także do obiadu lub samodzielna zagryzka na imprezę. Przetwory robimy z kilku względów :by zachować smak lata, zaoszczędzić na kupnych produktach, zapobiegać marnowaniu żywności, której nie jesteśmy w stanie zjeść na bieżąco.
Przetwory na jesień i zimę nie powinny być przygogotowywane w pośpiechu.
SKŁADNIKI
- 1kg kolorowej papryki
- 30 dag cebuli
- pieprz
- sól
SKŁADNIKI DO ZALEWY
- 3/4 szklanki keczupu ( dodać zmieszany keczup łagodny z keczupem pikantnym)
- 1/4 szklanki octu 10%
- 1/4 szklanki cukru
- 1 płaska łyżeczka soli
- 1,5 szklanki wody
Domowa papryka w keczupie – PRZYGOTOWANIE
Paprykę umyć i osuszyć ręcznikiem papierowym. Przekroić na pół, usuń gniazda nasienne z papryki. Pokroić paprykę w podłużne paski. Cebule pokroić w krążki.
Zagotować zalewę z podanych składników i dodać pokrojoną paprykę i cebulę. Gotować przez około 8 minut, ciągle mieszając. Doprawić do smaku.
Przełożyć do słoików zakręcić i pasteryzować przez około 10 minut.
Wszystkie słoiki należy poddać pasteryzacji. Na dnie głębokiego, szerokiego garnka należy umieścić ściereczkę bawełnianą. Słoiki ułóż jeden obok drugiego, tak aby się nie stykały.
Do garnka wlewamy gorąco wodę tak, aby nie sięgała zakrętek. Doprowadzamy wodę do wrzenia i pasteryzujemy ( gotujemy) przez okolo 15 minut. Po 15 minutach wyciągamy słoiki z wody, dokręcamy je i odwracamy do góry dnem.
Słoiki najlepiej postawić na ręczniku kuchennym w zaciemnionym miejscu. Jeśli pasteryzacja zakończyła się sukcesem, wieczka słoików powinny być wklęsłe ( nie powinny ,, klikać ”).
Jeśli ,, klikają” należy przykrywki dokręcić i zostawić do następnego dnia.
Pasteryzacja słoików w piekarniku powinna odbywać się w temperaturze 120-130 ° Celsjusza.
Czas trwania to 30 minut liczony od momentu osiągnięcia przez piekarnik ustawionej temperatury. Słoiki zostawić w wyłączonym piecu na kejne 30 minut.
Gdy ostygną domknąć szczelnie nakrętki i ustawić do góry dnem. Zawsze same zassą się do tego czasu. Słoiki najlepiej trzymać w chłodnym miejscu najlepsza będzie piwnica w której temleratura nie przekracza 15 stopni.
Gotową sałatkę można spożywać po 3 dniach. Najlepsza będzie po 2 tygodniach.
Smacznego.
Przepis pochodzi od pani Agnieszki. Dziękuję bardzo za przesłanie przepisu.
Sprawdź przepisy na pyszne sałatki
Znajdziesz mnie w
https://katalogsmakow.pl/blog/smaczne-potrawy.141004.html